TRAKKER

trakker

….produktivita v extrémních podmínkách

Pro nové vozy Trakker je vše možné. Nepřekonatelná překážka? Ano, oni ji překonají. Nezdolný limit? Ano, oni ho zdolají.
Nová řada Iveco Trakker Vám přináší lepší a mnohem funkčnější design k optimalizaci výkonu a spolehlivosti. Nový Trakker je navržen tak, aby byl provozu schopný v každém počasí na všech typech terénu – od nezpevněných vozovek až k terénním podmínkám – a to se zajištěním největší bezpečnosti, komfortu a produktivity. Díky svým charakteristickým vlastnostem a rozšíření řady variant je nový Trakker právě vhodným vozem pro všechny mise.

VYSOKÁ SPOLEHLIVOST

….konstrukce navržena pro extrémní podmínky

Jednou ze silných klíčových stránek všech vozů Iveco vždy byla spolehlivost a robustnost jejich rámů. Tyto silné stránky jsou na novém Trakkeru ještě zjevnější. Ten se skládá z dvojího zúžení, nosníků v profilu U ze speciální oceli. Rámy jsou k dispozici ve 2 tloušťkách (7,7 mm pro použití kdy je pohotovostní váha prioritou a 10 mm pro náročnější mise). Nový Trakker nabízí různé typy odpružení včetně mechanického odpružení s parabolickými nebo půleliptickými péry. Pro zvýšení komfortu a zajištění optimální stability jsou tady modely s pneumatickým pérováním se čtyřmi měchy a elektronicky ovládaným pneumatickým pérováním ECAS.

KVALITNÍ PROVEDENÍ

….pro dosažení maximální efektivnosti

KVALITNI_PROVEDENIPro Iveco, které pečuje o řidiče, to znamená nejenom poskytnutí vozidla ideálního pro práci, ale také nabídku pevného a funkčního provedení.

VYSOKÝ KOMFORT A ERGONOMIEERGONOMIE

Kabina nového Trakkeru je navržena okolo řidiče. Špičková ergonomie, komfort, bezpečnost a informační program poskytují optimální pracovní prostředí, které maximalizuje produktivitu každodenní práce.

K dispozici jsou tři verze kabin:

 • krátká (Hi-Land)
 • dlouhá (Hi-Track)
 • dlouhá s vysokou střechou (Hi-Track)

Sedadlo řidiče hraje klíčovou roli v pracovním prostředí řidiče. Na novém voze Trakker je výbava sedadla následující:

 • integrovaná opěrka hlavy a bezpečnostní pás
 • nastavitelné pneumatické pérování a zařízení pro rychlé snížení
 • výplň sedadla s nastavitelnou výškou, úhlem a hloubkou (s vyhříváním na přání)
 • nastavitelná opěra zad s bederní podpěrou

Nový Trakker může být schválen až pro tři lidi. Dokonce i pro těžební vozidla je důležité mít k dispozici vysoce prostorný úložný prostor, kde můžete ukládat a udržovat své věci v pořádku. Všechny schrány jsou snadno dostupné a snadno se otevírají a zavírají. V závislosti na typu kabiny je úschovný prostor umístěn:

 • v regále nad hlavou na čelním skle
 • mezi řidičem a sedadlem spolujezdce
 • pod sedadly
 • pod lůžkem (pouze pro kabinu Hi-Track)
 • ve dveřích

VYSOKÁ UŽITKOVOST

Motory Cursor vybaveny turbodmychadlem s variabilní geometrií nabízejí špičkový výkon a točivý moment, vynikající jízdní vlastnosti a cílená řešení na snížení spotřeby paliva a prostojů vozidla.
Ke snížení provozních nákladů přispívá, mimo těchto výše uvedených kritérií, také technologie SCR (selektivní katalytická redukce pomocí aditiva AdBlue ), kterou Iveco přijalo pro celou řadu středních/těžkých vozidel (s 5% úsporou paliva). Řada Cursor se vyznačuje nízkou hmotností a s nízkými nároky na údržbu (servisní intervaly až po 150 000 km) a nabízí větší spolehlivost. Neboť, oproti systému EGR, SCR nezahrnuje recirkulaci plynu ve spalovací komoře.

VYSOKÁ VÝKONNOST

Všechny motory nejenom že splňují normy Euro 5, ale také mohou být na přání specifikovány tak, aby odpovídaly nejnáročnějším požadavkům normy EEV (vozidla zvláště šetrná k životnímu prostředí), která představuje dobrovolnou environmentální normu. Motory nového vozu Trakker jsou k dispozici o objemech 8 a 13 litrů pokrývajících rozsah výkonu od 360 do 500 HP. Hospodárné, s nízkou hmotností a výjimečně výkonné motory umožňují vyšší stanovené zatížení s nižším objemem motorů.
Maximální točivý moment je dosažen při velmi malých otáčkách motoru a pro velmi široký jízdní dosah. Všechny motory Cursor (kromě verze 410 HP) jsou vybaveny brzdou Iveco Turbo – dekompresní systém motorové brzdy, který je plně integrován s hlavním a pomocným (intarder) brzdovým systémem, což představuje kombinaci maximální bezpečnosti s nízkými provozními náklady.

VYSOKÁ VŠESTRANNOST

…..ideální konfigurace pro každou misi

Řada vozidel nový Trakker zahrnuje:

 • 2 verze (podvozek kabiny a tahač) s celkovou hmotností vozu až do 40 tun (podvozek kabiny) a 56 tun (v kombinaci tahač + návěs),
 • 2 motory (8 a 13 litrový) se 4 výkony až do 500 HP,
 • 5 převodů (16 stupňová manuální převodovka a automatická 12 a 16 stupňová převodovka EuroTronic),
 • 2 kabiny: krátká (Hi-Land) pro každodenní použití a dlouhá (Hi-Track) pro použití zahrnující noční zastávky,
 • 2 výšky střechy (nízkou a vysokou),
 • 2,3 nebo 4 nápravy s částečným pohonem nebo s pohonem všech kol (4×2, 4×4, 6×4, 6×6, 8×4 a 8×8)

Tyto prvky mohou být kombinovány s širokou řadou rámů, pérování a převodovým poměrem náprav. Hojnost variant znamená, že vždy najdete ten správný vůz pro vaše účely: celkově je nový Trakker k dispozici ve více než 1 700 výrobních verzích.
Díky takto široké řadě je nový Trakker vždy tím správným vozem pro každé použití:

 • transport agregátů (sklápěcí konstrukce),
 • transport betonu (míchačka betonové směsi),
 • údržba silnic
 • a speciální transport.

Díky své pohyblivosti a robustnosti jsou vozy Trakker ideální také jako vozy záchranné služby (požární a záchranné služby, civilní ochrana) a pro obranné účely.