STRALIS HI-WAY – tahač roku 2013

Každoroční titul udělovaný 25 předními evropskými časopisy o průmyslových vozidlech označil nový Stralis za vůz, který podle slov porotce „ ukázal největší přínos v efektivitě silniční dopravy z hlediska několika odlišných pohledů zahrnujících: úsporu paliva, bezpečnost, ovladatelnost, komfort a nízkou zátěž na životní prostředí.“

A s nejnižší spotřebou paliva ve své třídě, vůbec kdy nejvyšší spolehlivostí a zůstatkovými hodnotami a okamžitým, přístupným servisem, nyní nabízí nejlepší provozní náklady po celou životnost vozidla.

Je také nejlepší z hlediska hospodárnosti a výkonnosti, a to díky novým motorům Euro VI s HI-eSCR* a dále díky technologii na minimalizaci provozních nákladů založené z části na vyšším točivém momentu a výkonu motoru.

Kabina nového Stralisu se vyznačuje nezaměnitelným stylem, bezkonkurenčním komfortem a revoluční technologií: od systému ergonomie řidiče IVECONNECT, ovládáním sedadla, lůžek přes úložné prostory a materiály až k barevnému provedení. Vše v novém Stralisu je navrženo pro lepší kvalitu práce a pobytu na palubě.
Nový Stralis představuje vynikající řešení dnešních a budoucích potřeb dálkové dopravy. Je jediným vozem ve své třídě, který nabízí tak širokou a integrovanou řadu funkcí za optimální náklady.

Nový STRALIS je vybaven motory Cursor zajišťujícími nízkou spotřebu paliva a skvělý výkon. Díky redukčnímu systému „HI-eSCR“ (High Efficiency SCR) navrženému, patentovanému a vyrobenému společností FPT Industrial, je nový STRALIS jediným těžkým nákladním vozem na trhu, který splňuje emisní limity Euro VI bez použití systému EGR. „HI-eSCR“ společnosti FPT Industrial redukuje úroveň oxidů dusíku až na 95%. Technologie zpracování výfukových plynů společnosti FPT Industrial pro vozy Euro VI je unikátní, protože splňuje přísné limity pro emise oxidu dusíku bez zvýšení spotřeby paliva.
Spojením kvality výrobku se řadou integrovaných služeb, zahrnujících předprogramovanou asistenci, řízení vozového parku a školení řidičů pro úsporné řízení, je nový STRALIS schopen po dobu 4 let dosáhnout redukce TCO (celkových nákladů na vlastnictví vozidla) až o 4% při využití na mezinárodní přepravu s přejezdem 130 000 km ročně.
Kromě toho, STRALIS Hi-Way přichází s důkladně přestavěnou kabinou. Zdokonalená ergonomie a komfort jsou výsledkem úzké spolupráce s obchodními zástupci značky i zákazníky. Přední část se pyšní novou čelnou maskou, sdruženými světlomety vybavenými LED světly pro denní svícení, optimalizovaným předním nárazníkem navrženým na zdokonalení aerodynamiky, a tím přispívá k unikátnímu designu ale i úspoře paliva.
Vozidlo umožňuje využití nových vyspělých telematických služeb, zdokonalených nástrojů služeb pro zákazníka a nejvyvinutější prvky silniční bezpečnosti, jako je EBS s funkcí brzdového asistenta, varovný systém při vyjetí z jízdního pruhu, ESP, ACC, světlomety pro denní svícení, nová funkce podpory pozornosti řidiče a moderní systém brzd v případě nouzového brždění.
Ke zdokonalení řidičských dovedností dodává nový STRALIS k již široké škále prvků výbavy nabídku unikátní funkce DSE (Driving Style Evaluation – vyhodnocování stylu jízdy), nástroje, který umožňuje řidiči zdokonalit své řidičské schopnosti ve reálním čase. Kromě toho nabízí systém IVECONNECT FLEET, který umožňuje manažerům flotily monitorovat vozidla, provádět kontroly jejich spotřeby paliva a odhadovaných časů jízdy – hodnocení výkonu jednotlivých řidičů v reálném čase.